Як вибрати якісні вікна

kak-vibrat-okna

Перші пластикові вікна з’явилися в Європі близько п’ятдесяти років тому. Підвищений попит на них був викликаний збільшенням потреби в енергозберігаючих технологіях, пов’язано це було з енергетичною кризою, яка спричинила за собою збільшення цін на енергоресурси і подорожчанням опалення. Теж саме, зараз відбувається і в нашій країні – вартість енергоресурсів і ціна за опалення збільшилися в кілька разів. Щоб заощадити на опаленні багато хто встановлює нові хороші вікна. Це не дивно – адже через старі вікна відбуваються максимальні втрати тепла. А якщо до цього додати те, що нові пластикові вікна більш функціональні, довговічні і надійні, стає ясно, чому все більше і більше людей вибирають пластикові вікна.

Якщо прийшов час, і Ви вирішили встановити нові вікна або інші світлопрозорі конструкції і стоїте перед вибором – які вікна краще. Дані рекомендації допоможуть Вам, як правильно вибрати якісні вікна.

Будь-яке пластикове вікно складається з рами, стулки, штапика, ущільнювача і склопакета. Всередину рами і стулки встановлюється армуючий підсилювач.

Вибір профілю

При виборі нових вікон перше, з чим стикаються – вибір профілю. Існує велика кількість виробників ПВХ профілів, що ускладнює вибір. Найякіснішими профілями вважаються: REHAU (Рехау), VEKA (Века), SCHUCO (Шуко), KOMMERLING (Комерлінг). Середній сегмент: ALUPLAST (Алюпласт), WINBAU (Вінбау), WDS (ВДС), KBE (КБЕ), WHS (ВХС) і ін. Профілю нижчої якості вважаються EKOPLAST (Екопласт), DECCO (Деко), VITRAL (Вітрал) та ін. У будь-якому випадку, перед тим як вибрати вікна, рекомендуємо звернути увагу на профіля, розроблені європейськими інженерами. При цьому країна – виробник не має значення, так як якість марки профілю забезпечується в усіх країнах, де цей профіль виробляється.

Найвагомішим і важливим показником будь-якого ПВХ профілю є товщина його зовнішньої стінки. Товщина зовнішньої стінки профілю класу «А» повинна складати 3 мм +/- 0,2 мм, що відповідає ДСТУ Б.В.2.7-130-2007. Товщину зовнішньої стінки профілю видно «на око», досить візуально порівняти зразки профілів.

Використання більш «тонкостінних профілів» трохи дешевше, але при цьому зменшується:

 • міцність зварювальних швів
 • ударостійкість, протизламність і стабільність конструкції
 • стійкість до атмосферних впливів
 • термін експлуатації нових вікон
3x -5x-kamernuy-profil

Існують 3-х і 5-и камерні профіля. Вони відрізняються не тільки кількістю повітряних камер, але і монтажною шириною. У 5-ти камерний профіль встановлюється більш широкий, відповідно тепліший склопакет. 5-ти камерний профіль – міцнше, він дозволяє виготовити більш габаритні конструкції. Так все ж, які вікна вибрати, з 3-х або 5-и камерного профілю? Якщо у Вас приватний будинок або необхідно замінити кухонне вікно в квартирі – однозначно придивіться до 5-и камерних профілей. Якщо необхідно засклити балкон, лоджію, замінити балконний блок або вікна на виробництві, школі, дитячому садку – частіше застосовуються 3-х камерні профіля. Хоча в будь-якому випадку, якщо Ви не визначилися, які вікна вибрати, краще використовувати більш широкі профілю, це стосується і склопакетів.

Вибір склопакета

vibor-steklopaketa

Склопакет – це основна частина вікна, яка визначає теплоізоляційні властивості. Склопакет складається з двох або трьох герметично склеєних між собою стекол, розділених повітряної камерою, іноді цю камеру наповнюють інертним газом. Для виготовлення склопакета використовують високополіроване скло класу м-1 товщиною 4 мм або 6 мм. Для збільшення енергозберігаючих властивостей скла, на нього наносять спеціальне покриття іонами срібла (i-скло). За своїм призначенням склопакети можуть бути енергозберігаючими, ударопрочними та шумопоглинаючими.

Широке поширення отримав стандартний однокамерний склопакет з двома стеклами 4мм (4/16/4), але як показує практика, такий склопакет можна застосовувати для скління холодних балконів і лоджій, балконних блоків і неопалюваних приміщень. Такий склопакет утримує тепло в 2 рази гірше, ніж це вимагають будівельні норми (коефіцієнт опору теплопередачі 0,35 м2  0С / Вт, від необхідних 0,75 м2  0С / Вт, для Харківської області). Для поліпшення енергозберігаючих характеристик використовують двокамерний склопакет, i-скло, інертний газ, а в ідеалі – їх комбінацію. Чим ширше склопакет – тим він тепліше.

Стандартний склопакет досить добре перешкоджає поширенню вуличного шуму в приміщення. Але якщо є потреба збільшити звукоізоляцію вікна, для цього застосовують двокамерні склопакети (3 стекла), одне з яких – 6мм, дистанція між склопакетами повинна бути зміщена і одна з них газо наповнена.

Для збільшення зломостійкості й удароміцності вікна, вибирають склопакети зі склом 6-10мм, розпеченим склом, триплекс (аналог автомобільного) або броненепробиваючі склопакети.

Залежно від вимог до вікна роблять вибір необхідного склопакета. На даний момент найоптимальнішим є двокамерний склопакет з i – склом та наповнений аргоном або криптоном.

Вибір арміра

Армір (підсилювач) – це металевий профіль, завдяки якому вікно тримає свою форму, не прогинається і працює протягом багатьох років. Товщина армуючого профілю повинна бути не менше 1,5 мм. Чим товщий підсилювач – тим надійніша конструкція, тонке армування може привести до провисання або деформації конструкції. Армір повинен бути з оцинкованої сталі, для запобігання корозії. Підсилювач може бути п-образним або замкнутим (квадратним), краще – останній. Є сенс звернути на підсилювач не тільки в рамі, а й у стулці вікна. У стулці застосовується г – подібний підсилювач, деякі виробники використовують армір тільки з одним згином – 900, а деякі роблять у цьому армірі до 4-х згинів, такий підсилювач – на порядок міцніше. Ні в якому разі не допускається армування зі звичайної сталі або дерева.

Вибір фурнітури

Фурнітура – це механізми і деталі, які забезпечують відкриття і закриття віконних стулок. Найпоширенішими є: WINKHAUS, ROTO, AUBI, SIEGENIA, MACO, і ін. В Харкові протягом багатьох років дуже добре себе зарекомендувала фурнітура ROTO або WINKHAUS (Німеччина). Вони надійні і дозволяють додавати додаткові функції на вже встановлені вікна, такі як:

 • мікропровітрювання
 • багатоступінчате відкривання або відкидання стулки
 • блокувальник повороту ручки (мікроліфт)
 • дитячий замок
 • протизламні елементи

Одним незаперечним плюсом для вибору даної фурнітури – є постійна наявність запасних частин і додаткових елементів.

Вибір ущільнювача

Ущільнювач розташований по краях елементів вікна і захищає стики між ними і склопакетом. Якість ущільнювача дуже сильно впливає на енергозберігаючі властивості вікна. Ущільнювач може бути чорним, сірим або коричневим, як показує практика. Колір на характеристики ніяк не впливає. Ущільнювач може бути вкатанним і впаяним. Перший – краще, так як із впаяним ущільнювачем можуть виникнути проблеми з його заміною. Якісний ущільнювач повинен бути м’яким, еластичним, жирним на дотик. Такий ущільнювач при належному догляді може експлуатуватися близько 15 років.

Вибір форми вікна

new-okna

При виборі форми вікна необхідно знати основні критерії, чим більше скла у вікні (менше розподіл вікна):

 • більше сонячного світла потрапляє в приміщення
 • тим тепліше вікно
 • воно дешевше

Однак цим не можна зловживати, особливо з вікнами, які відкриваються: чим ширше стулка, тим вона менш надійна. Рекомендована ширина стулки – 500-900мм.

Монтаж

Від якісного і грамотного монтажу залежить подальша працездатність вікна. Обов’язково замовляйте нові вікна з монтажем, не пробуйте встановити вікна самостійно. Цим Ви знімете з себе відповідальність за неточні виміри і неправильну установку вікна. Багато фірм дають гарантію на свої вироби – 5 років, і в перебігу цього часу роблять безкоштовний ремонт і регулювання. Монтаж вікна повинен відповідати ДСТУ Б.В.2.6-79: 2009.

У будь-якому випадку після установки вікна необхідно закрити монтажну піну від сонячних променів (під дією сонячного світла вона руйнується) і зняти захисну плівку з профілю.

В даній статті було коротко описано, як вибрати вікна, якщо Ви вважаєте, що цієї інформації недостатньо – почитайте докладніше про склопакети, профілях і фурнітурі …