Як доглядати за москітною сіткою

kak-ukhazhivat-za-moskitnoy-setkoy

Установка москітних сіток на вікна стала справжнім порятунком від настирливих комах. Адже як тільки настають перші теплі дні, вони зараз же починають роїтися біля відкритих вікон, пробираючись всередину приміщень і виводячи всіх своєю присутністю. І якщо мошки просто заважають, то комарі не дають спати ні дорослим, ані дітям. Тому москітні сітки стали відмінним засобом для захисту від дрібних літаючих паразитів.

Щоб сітка служила якомога довше, їй потрібен правильний догляд. Саме про нього ми й поговоримо в даній статті.

Отже, як же правильно доглядати за москітною сіткою:

  • Встановлюйте сітку на вікна лише в той період, коли вона потрібна. Цілорічне перебування на вікнах її неабияк псує.
  • Мийте сітку в міру забруднення. Найчастіше сітки миють восени після використання, а іноді влітку в міру забруднення.
  • Зберігайте в теплому приміщенні у вертикальному положенні.

Розглянемо більш докладно кожен із цих пунктів:

Чи потрібно знімати сітку взимку?

Відповідь однозначна: треба! Якщо Ви поставили нову сітку, після першої зими з нею може нічого і не статися. Але Ви ж розраховуєте на довший термін експлуатації. Щозими вона буде піддаватися перепадам температур, налипанню снігу і льоду. Все це згубно впливає не тільки на саме полотно, а й на кріплення сітки. Згодом вони просто раскришаться і перестануть виконувати свої функції.

Крім того, нерідкі випадки, коли в теплий період в сітках застряють комахи, а взимку голодні птахи знаходять їх і намагаються виклювати. Це загрожує дірками і розривами полотна. Тому, обов’язково зніміть сітки взимку.

І ще один момент: кріплення трохи передавлює ущільнювальну гумку рами вікна. А це в свою чергу може призвести до продування і зменшення терміну експлуатації ущільнювача. За той час поки сітка буде знята з вікна – ущільнювач зможе прийняти первісний вид …

Як правильно мити сітки

Отже, прийшов час вимити сітки. Для чого це робиться? За літо на них осідає пил, тополиний пух, застряють дрібні комахи. Якщо залишити в такому вигляді на зберігання, ви лише зіпсуєте полотно. Крім того, якщо у кого-то з вашої сім’ї є алергія на пил, то мити їх треба обов’язково, бажано раз на місяць. Тому, необхідно обов’язково привести сітку в потрібний вид.

Отже, що потрібно зробити:

  • Зніміть сітки з вікон і віднесіть їх у ванну кімнату;
  • Зробіть мильний розчин без використання концентрованих лужних засобів;
  • Візьміть м’яку губку для миття посуду.
  • М’якою стороною акуратно нанесіть розчин на полотно, пластиковий каркас, кріплення і ретельно вимивайте всі поверхні. Обробляйте сітку з двох сторін. Робіть це ретельно, але акуратно і не натискайте, щоб не прорвати полотно. І ніколи не беріть жорстку щітку, інакше можете відразу викидати сітку;
  • За допомогою насадки душа змийте весь бруд;
  • Залиште сітку у вертикальному положенні, поки не стече вся вода. Не використовуйте фен, вентилятори та інші джерела тепла. Вона досить швидко висохне і сама. Потім сухою ганчіркою пройдіться по всім пластиковим елементам, витріть їх насухо. Зберігати москітні сітки необхідно у вертикальному стані до настання наступного теплого сезону.

Особливості зберігання взимку

Після того, як сітку вимили і просушили, зберігайте її в теплій кімнаті. Краще, звичайно, зберігати у вертикальному положенні. Таким чином Ви зведете до мінімуму загрозу її псування. Але, якщо місця в квартирі зовсім мало, покладіть її зверху на шафу. І обов’язково прослідкуйте, щоб нічого не поклали зверху щоб уникнути проривів і деформації.

Підсумки

Правильне використання і догляд за москітними сітками продовжить термін їх служби на кілька років. І як тільки прийде тепла пора, Ви можете бути впевнені, що жоден комар не пробереться до Вас у кімнату і не зіпсує сон. А весь пил, тополиний пух, листя і мошки так і залишаться за вікном. Бережіть затишок у вашому домі.