Триплекс або загартоване скло?

tripleks-zakalennoye-steklo

При виготовленні металопластикових вікон, дверей та інших світлопрозорих конструкцій використовуються різні склопакети. Для додання необхідних характеристик склопакетів застосовуються відповідні стекла. Для збільшення удароміцності та безпеки вікон – в склопакет установлюють триплекс або загартоване скло. Ці стекла відрізняються технологією виробництва і властивостями.

Триплекс

Або багатошарове безпечне скло, складається з двох або більше листів скла. Вони склеєні між собою в’язкопружною полімерною рідиною. Нанесений між стеклами полімер під дією ультрафіолетового світла твердне, утворюючи плівку, і міцно скріплює листи скла між собою. При ударі таке скло не розбивається, а якщо і розбивається, то не розлітається на осколки, як звичайне скло. Усі осколки надійно утримуються еластичною полімерною плівкою. Склопакет з таким склом здатний витримувати значні ударні навантаження й несприятливі погодні умови. Триплекс дуже добре зарекомендований при склінні фасадів, вітрин, торговельних зон, офісних перегородок, зимових садів, вікон і дверей з підвищеними вимогами до безпеки (удароміцності).

steklo-tripleks

Для посилення надійності триплекса або отримання різних декоративних варіантів оформлення скла, на його зовнішню поверхню наносять додаткову плівку. При збільшенні кількості і товщини стекол і полімерних плівок між ними отримують кулетривке бронескло, яке застосовується в банках, пунктах обміну валют, приміщеннях охорони. Таке бронескло в залежності від класу гарантує захист від пробиття кулями з пістолета Макарова, ТТ або автомата Калашникова. При цьому таке скло забезпечує гарну оптичну прозорість.

Стекло триплекс

Загартоване скло

Виготовляється на основі звичайного листового скла, яке розігрівають в спеціальних печах до високих температур (близько 700 ° С), а після цього різко охолоджують за допомогою потоків холодного повітря. Завдяки цьому утворюється напруга стискування, яке збільшує механічну міцність скла і стійкість до перепадів температур у декілька разів. При механічному руйнуванні загартоване скло розпадається не на великі – небезпечні шматки, а на дрібні – безпечні осколки, з притупленими краями. Дані осколки – безпечні і не можуть травмувати людину. Кожен квадратний метр розжареного скла при руйнуванні розсипається мінімум на 160 осколків.

steklo-kalennoe

Загартоване скло застосовується для скління фасадів будівель, офісних перегородок, огороджень сходів, козирків, вітрин і ін. Найпростіший приклад застосування гартованого скла – вхідні двері на станціях метрополітену або в торгових комплексах і супермаркетах. Дане скло майже завжди присутня в сучасному будівництві як в будинках, так і в розважальних і офісних центрах. Тому, що гартоване скло має відмінну термостійкість, воно є ідеальним варіантом для фасадного скління будівель.

стекло закаленное

Що міцніше, триплекс або гартоване скло?

Однозначної відповіді на це питання немає. Як загартоване скло, так і триплекс мають підвищену міцність. Загартоване скло міцніше стандартного прозорого в 5-6 разів. Міцність у триплекса в першу чергу залежить від міцності скла, яке використовується при виготовленні. У другу чергу від якості плівки або полімерного шару. У будь-якому випадку, стандартний триплекс, який складається з двох стандартних стекол в кілька разів міцніше за звичайне скло. А при використанні більш щільних плівок або нанесення додаткової плівки на скло – міцність можна збільшити ще на порядок.

Що безпечніше, триплекс або гартоване скло?

За параметрами безпеки ці стекла практично не поступаються одне одному. Якщо трапиться сильний механічний вплив на триплекс, він або НЕ трісне, а якщо і розколеться, то його осколки не розлетяться, а залишаються на внутрішній плівці. Завдяки цим властивостям, триплекс багато років застосовується в автомобільній промисловості. Багато хто міг бачити розбите лобове скло автомобіля, яке хоч і тріснуло, але при цьому тримає свою форму і не травмує водія. Загартоване скло складно розбити, а якщо це і виходить зробити, то воно розсипається на безліч негострих осколків. Якими неможливо порізатися. Причому осколки не розсипаються по всьому приміщенню, а залишаються недалеко від вікна.

Недоліки гартованого скла.

Це в першу чергу, неможливість його обробки. Усі стекла підбираються і виготовляються безпосередньо під реалізований проект (всі технологічні отвори необхідно робити до процесу загартовування).

Недоліки триплекса.

До недоліків триплекса можна віднести його вартість (перевищує номінальну вартість загартованого скла). І велику вагу, яку необхідно враховувати при проекті конструкцій.

Одна перевага триплекса, про яку необхідно знати … Для того, кому актуальна підвищена звукоізоляція, є сенс придивитися до цього скла, так як воно має не тільки стійкість до ударів, а й збільшену звукоізоляцію.

У будь-якому випадку триплекс або загартоване скло – це, перш за все, Ваша безпека.