Термошок склопакета

Термошок-стеклопакета

Ви встановили нові енергозберігаючі вікна, зробили відкоси і насолоджуєтеся теплом і затишком. При цьому повністю задоволені якістю матеріалів і робіт. І ось одного разу ви виявляєте тріщину на одному зі стекол, хоча на 100% впевнені, що ніякого механічного пошкодження не відбувалося. Єдине – могли чути глухий хлопок. Як це сталося, і хто в цьому винен?

В даному випадку є велика ймовірність, що стався термічний шок скла.

Термошок склопакета – це мимовільне руйнування одного зі стекол, викликане тепловим впливом.

термошок-стекла

Для того щоб точно визначити, що сталося зі склопакетом, необхідно зняти штапики і уважно подивитися на тріщину скла.

Головна ознака термошоку – початок лінії тріщини (розломів) скла починається від самого краю суворо під кутом 900 ͦяк до краю, так і до площини скла.

Так лінія веде себе перші 2,5-5мм, а далі розходиться на декілька променів. Які можуть бути як прямі, так і сильно вигнуті в різні боки.

признак-термошока-стекла

Причини виникнення:

Основна причина – наявність різних значень температур при нерівномірному нагріванні або охолодженні поверхні скла. Простими словами: одна частина скла (швидше за все – нижня) є більш нагрітою, ніж інша. В даному випадку відбувається внутрішнє напруження, викликане різним тепловим розширенням різних ділянок скла, яке призводить до саморуйнування.

Швидше за все, Ви могли стикатися з явищем термошоку в повсякденному житті.

Якщо в скляну банку або склянку налити окріп, то з великою ймовірністю вони тріснуть. Якщо на включену лампу розжарювання полити холодної води, вона теж трісне. Те ж саме може статися, якщо на лобове скло автомобіля, який тривалий час простояв під літнім спекотним сонцем, вилити відро холодної води …

Як показує практика, є кілька основних причин, через що сталося термічне руйнування внутрішнього скла у вікні. У холодну пору року – застосування в приміщенні теплових гармат і вітродувок. Потік гарячого повітря, який направляють на вікна. При цьому частина скла нагрівається, а інша залишається холодною. І як наслідок відбувається термошок.

У теплу пору року, особливо спекотним літом, можуть руйнуватися стекла (особливо енергозберігаючі), якщо вони прикриті будь-якими предметами. Наприклад, це можуть бути сонцевідбиваючі плівки або великі м’які іграшки або подушки, що лежать на підвіконні і впираються в скло. Оскільки сучасні енергозберігаючі стекла поглинають більшу частину сонячної енергії, а вище перераховані предмети відображають решту назад в склопакет, плюс не дають можливість йому остигати. Це призводить до руйнування.

Основні фактори, що підвищують ймовірність отримати термічний шок скла:

  • Використання декоративних плівок і забарвлених стекол. Вони збільшують коефіцієнт поглинання сонячної енергії.
  • Близько зростаючі дерева, які виступають фасади або сусідні будинки, які затінюють тільки частина вікна. При цьому одна частина вікна добре прогрівається, а інша, на яку падає тінь, – ні.
  • Світловідбиваючі предмети, розташовані за склом з боку приміщення. Такі, як жалюзі, тканинні ролети та гардини, особливо світлих тонів. Вони повинні бути розташовані на відстані і рівномірно по всьому склопакету.
  • Орієнтація і нахил елементів скління. Для похилих і горизонтально розташованих стекол ймовірність термошоку вища. Оскільки через зміну кута падіння сонячних променів прогрів цих поверхонь буде вищий.
  • Погана якість різу скла і відсутність обробки крайки.
  • Наявність в склопакеті двох і більше низькоемісіонних (енергозберігаючих) стекол.
  • Великі світлі предмети (м’які іграшки, подушки, ін.), що стикаються з поверхнею скла (про це писалося вище)

Найчастіше відбувається термошок саме внутрішнього скла в склопакеті.

Головна проблема для Вас як замовника:

На руйнування склопакета при теловій дії (термошок) гарантія не поширюється!

Оскільки, швидше за все, Ви порушили елементарні правила експлуатації металопластикових вікон.

Ще можна сказати, що такі проблеми зустрічаються досить рідко. Якщо ваші вікна схильні до ризику виникнення термошоку – необхідно застосовувати загартоване скло. Воно не тільки не руйнується від перепадів температур, а й є безпечним.

Якщо Вам потрібна допомога, ми зможемо виготовити і провести заміну склопакетів у Харкові за прийнятними цінами і в найкоротші терміни.