Теплий підставний профіль

теплый подставочный профиль

Теплий підставний профіль був розроблений для вирішення проблеми промерзання і продування в нижній частині вікна.

Як показує практика, найбільш проблемним місцем у металопластикових вікнах є область зіткнення вікна та підвіконня. У цьому місці дуже велика ймовірність випадання конденсату і виникнення промерзань або продувань.

Знизу кожного вікна прикріплений підставний профіль. Який має багато різних назв: «підвіконний брус», «мауерлат», «підвіконна планка» та ін. Він виконує кілька функцій:

  1. Транспортувальну (запобігає пошкодження нижньої частини рами при зберіганні, перевезенні, розвантаженні і перенесенні вікон)
  2. Забезпечення конструкційної стійкості (є основою, яка розміщується в отворі на нижньому відкосі та на неї спирається вікно)
  3. Для надійного кріплення до вікон підвіконь та  відливів (виключення щілини в місці зіткнення).
  4. Виключення промерзання і продування знизу вікна (служить терморазривом у нижній частині конструкції)

Із останньою функцією стандартний пластиковий підвіконний брус справляється – частково і є найслабшим (холодним) місцем у новій конструкції.

За європейськими нормами мінімальна товщина стінок підставного профілю повинна становити не менше 2,5 мм. Камер у цьому профілі повинно бути дві – три. Він повинен володіти високою термостійкістю і не пропускати холод і вологу в приміщення. Незважаючи на це, говорити про термоізолюючі властивості стандартного підставного профілю можна дуже відносно, так як його ширина і камерність утримують тепло достатньо умовно.

Відповідно до сучасних будівельних норм, для скління житлових приміщень необхідно використовувати 5-и камерні профілі з монтажною глибиною (шириною профілю) 70мм. При цьому вікна, виготовлені з цих профілів, комплектуються стандартним підвіконним брусом товщиною 30-40мм. Теплові характеристики якого мінімум у 2 рази гірше, ніж у профіля.

Як боротися з промерзанням у нижній частині вікна?

1. Замість стандартного підставного профілю встановлюють 30мм розширювач з 3-х камерних (60мм) профільних систем .
2. Просвердлюють одну з камер підвіконного профілю через кожні 150-200мм і заповнюють його монтажною піною.
3. Чи встановлюють під вікно паралельно 2 профіля (тим самим збільшуючи його товщину).
4. Додатково встановлюють теплоізолюючі стрічки.

Останнім часом для монтажу енергоефективних вікон застосовується теплий підставний профіль. Одним із таких є теплоізоляційний профіль blaugelb, виготовлений з високо щільного пінополістиролу (EPS) , сировини концерну BASF. Розроблено для установки під вікна або пороги дверей задля отримання максимальної тепло- та гідроізоляції.

Теплий підставний профіль, у першу чергу, призначений для того, щоб прибрати продування і промерзання підвіконної зони в металопластикових та алюмінієвих вікнах.

Переваги теплого профілю:

  • Енергоефективна теплоізоляція
  • Висока міцність і стійкість до деформації (здатний витримати вагу навіть досить важких вікон)
  • При цьому легка вага
  • Перешкода утворення містків холоду
  • Швидкий і простий монтаж
  • Вологостійкість (перешкоджає утворенню цвілі)

Він тепліше, ніж віконна рама, твердий, майже, як дерево, і, легкий, як пінопласт.

Даний профіль вимагає спеціальну герметизацію. При монтажі його не тільки прикручують, а ще й ретельно склеюють і герметизують за віконною рамою. Ні в якому разі не можна нехтувати правильною установкою і ретельною ізоляцією. Так як ніякий матеріал не врятує вас від холоду і втрати тепла.

Дана продукція підходить для будь-яких профільних систем і може бути встановлена під металопластикові вікна, пороги або алюмінієві конструкції. Простіше кажучи, він сумісний як з вікнами Veka, так і з вікнами Reynaers, й іншими системами сучасних вікон.

Немає сенсу застосовувати цей профіль при монтажі вікон, зібраних із 3-х камерних профілів товщиною 60мм або конструкцій із холодного алюмінію. Це недоцільно, тому що він не поліпшить теплоізоляційні характеристики вікон, які не відповідають будівельним нормам.

Вартість теплого підвіконного профілю відносно не висока. І при правильній установці вікон у комплексі з паро- та гідроізоляційними стрічками збільшує загальну вартість конструкцій на 10%. Але в будь-якому випадку є сенс заплатити цю ціну, щоб бути впевненим у тому, що ваші вікна не будуть промерзати, запотівати або покриватися цвіллю …