Регулювання вікон

регулировка-окон

Пластикові вікна мають ряд переваг, у порівнянні зі старими дерев’яними. Вони тепліше, через них не відчувається протяг і вони практично не вимагають догляду. Однак є ймовірність того, що з часом навіть найякісніші вікна можуть провиснути, через них може протягати. Практично всі фірми по установці пластикових вікон дають гарантію на свої вироби – 5 років. І якщо з вікнами щось відбувається, будь-який замовник має право викликати майстра, який зробить регулювання і сервісне обслуговування. Однак часто буває так, що проблеми наступають після гарантійного терміну або фірма, яка встановила вікна – припинила своє існування. Що робити в такому випадку? Є два варіанти: викликати нашого фахівця або зробити регулювання вікон самостійно.

Для регулювання вікон своїми руками потрібно шестигранний ключ 4 мм. Він є в наборі шестигранних ключів для автомобіля або велосипеда. А також його можна придбати окремо в будь-якому магазині меблевої фурнітури, такий ключ використовується для закручування меблевих конферматів.

Найпоширеніші випадки, коли необхідна дана процедура:

  • Нещільне прилягання стулки до рами
  • Затирання стулки знизу або збоку
  • Зміна режимів зима-літо

Регулювання притиску стулки

регулировка прижима окна

Згодом ущільнювач стискається і відбувається нещільне примикання стулки до рами вікна. Перевірити примикання можна простим способом. Необхідно відкрити вікно і вставити в отвір аркуш паперу, наприклад звичайний А4 і закрити вікно. Потім спробувати витягти лист, якщо він витягнувся вільно – необхідно відрегулювати притиск. Із торця кожної стулки розташовані рухливі елементи фурнітури – цапфи (ексцентрики) за допомогою них можна змінити прилягання стулки до рами. Якщо ексцентрик розташований вертикально – це середнє положення. При повороті його проти або за годинниковою стрілкою здійснюється збільшення або зменшення притиску.

У будь-якому випадку рекомендується робити таку процедуру два рази на рік навесні і восени (регулювання зима літо).

Регулювання вікон на зиму полягає в тому, що притиск роблять щільніше, щоб максимально зберегти тепло. А навесні притиск можна зробити слабше, для того, щоб забезпечити приплив свіжого повітря і зменшити знос фурнітури (у такому режимі вікно закривається легше).

регулировка-зима-лето

Буває так, що на деяких видах фурнітури регулювання здійснюється не ексцентриками, а відповідними планками на рамі вікна, принцип – аналогічний. Якщо в ексцентриках немає отвору для регулювального ключа – такий ексцентрик можна акуратно провернути плоскогубцями.

Якщо стулка вікна тільки поворотна, то з боку петель встановлюють притиснюючий механізм, який налаштовується тим же шестигранним ключем. Обертаючи ключем по або проти годинникової стрілки висувається язичок, і чим він сильніше висунутий, тим сильніший притиск стулки. Такий механізм можна встановити додатково на вже встановлене вікно і завдяки цьому прибрати продування з боку петель.

На верхній петлі відкидної стулки є регулювальний гвинт із допомогою якого можна змінити притиск верхньої петлі. Якщо відкрити вікно на провітрювання можна побачити цей гвинт, він розташований знизу відкидного механізму петлі, так званих ножиць.

Регулювання затирання

регулировка нижней петли

Іноді з часом стулка може провиснути і затирати знизу або з боку ручки при відкриванні та закриванні. При провисанні стулки вікна регулювання може бути без проблем зроблена своїми руками. Якщо стулка затирає знизу її можна трохи підняти за допомогою нижньої петлі. Для цього з нижньої петлі знімають пластикову декорацію. Вставляють шестигранний ключ зверху в петлю і повертають його за годинниковою стрілкою, при повороті – стулка трохи підводиться.

регулировка верхней петли створки

Якщо стулка затирає збоку її можна трохи відсунути. Для цього необхідно відкрити стулку, на верхній петлі в торці є регулювальний гвинт за годинниковою стрілкою стулка підводиться і підтягується до верхньої петлі. При повороті проти годинникової стрілки – стулка трохи опускається і відсувається від верхньої петлі. За допомогою нижньої петлі можна рухати стулку по горизонталі. Для цього необхідно зняти нижній пластиковий декор, вставити ключ з боку і обертаючи його рухати стулку вправо або вліво.

Регулировка нижней петли

У всіх випадках необхідно після повороту ключа на 900  необхідно закривати вікно і перевіряти його працездатність. I після цього, якщо необхідно, продовжувати обертання ключем.

как-снять-ручку

Буває так, що з часом ручка вікна може розбовтатися. Це найпростіше, що можна відрегулювати самостійно. Необхідно потягнути на себе і повернути на 900  пластикову пластину в підставі ручки. I підтягнути гвинти чотиригранною викруткою, після цього пластину повертають на місце.

Нижче приведена інструкція компанії ROTO (одного з найбільших європейських виробників фурнітури для пластикових і дерев’яних вікон). Даній інструкції більше 15 років. Але вона не втратила своєї актуальності …

регулировка-Roto

У будь-якому випадку, якщо Ви вже виділили час на регулювання, витратьте ще кілька хвилин і змастіть усі рухомі частини фурнітури машинним маслом. До речі, це необхідно робити раз на рік.

Як показує практика, регулювання вікон можна зробити без проблем самостійно, але існує безліч нюансів і правильніше довірити це професіоналам. Вони зможуть не тільки відрегулювати, а при необхідності правильно розклинити склопакет (налаштувати геометрію стулки) і провести повне сервісне обслуговування. В будь-якому випадку вибір за Вами …