Скління котеджів і заміських будинків

Вже багато років ми склимо котеджі та будинки. Якщо Ви будуєте свій заміський будинок або котедж і підійшли до етапу установки вікон ми постараємося підказати, як правильно вибрати їх конфігурацію і комплектацію…

На перший погляд може здатися, що вікна в котеджі нічим не відрізняються від скління міських квартир або офісних приміщень. Але якщо детально розглянути, то стає зрозуміло, що до вікон у котеджах і заміських будинках пред’являються більш високі вимоги.

Основними вимогами при установці вікон у міській квартирі є надійність, енергозбереження та захист від шуму. Якщо квартира розташована на першому поверсі, до вимог додається ще здатність віконних конструкцій протистояти зламу. Для котеджів ці вимоги більш серйозні. І якщо вікна вибрати неправильно, в будинку може бути холодно або шумно, а зловмисники зможуть легко проникнути всередину

При виборі вікон для котеджу, потрібно враховувати наступне:

  • Зовнішній вигляд і конфігурація

Якщо в квартири, в основному встановлюють стандартні білі вікна. Оскільки для багатьох, абсолютно байдуже, як виглядає їх вікно з вулиці. Особливо якщо воно розташоване вище третього поверху. То в котедж найчастіше встановлюють кольорові (ламіновані) вікна. Так як вони дуже добре поєднуються з фасадом і внутрішнім інтер’єром. Також для додання індивідуальності в склопакети встановлюють декоративні шпроси.

В заміські будинки часто встановлюють великі і світлі вікна, тому необхідно використовувати конструкції з посиленим армуванням, щоб у процесі експлуатації вікна не деформувалися, та фурнітура передчасно не виходила з ладу.

  • Енергоефективність та захист від сонця

Вікна особливо з південної сторони, піддаються впливу сонячних променів, які влітку нагрівають повітря в приміщенні. І змушують використовувати кондиціонери. На вікно в котедж встановлюють внутрішні та зовнішні жалюзі (ролети) і використовують в них тоноване і сонце-відбивне скло.

  • Безпека і протизламність

У котеджах, особливо на перших поверхах, встановлюють протизламну фурнітуру та ручки. І чим більше зламостійких елементів в цій фурнітурі –  тим краще. Для додаткової безпеки встановлюють у склопакет триплекс або ударостійке скло. Склопакет з триплексу не розіб’ється від випадкового удару. А протизламна фурнітура та захисні ролети на вікна ускладнять проникнення в будинок для непрошених гостей.

Рекомендації стосовно скління котеджів і заміських будинків

Як правило, котедж свідчить про достаток свого власника. Тому кожен господар намагається зробити свій будинок не схожим на інші, оригінальним й унікальним. Дуже часто при склінні використовуються вікна нестандартних форм і розмірів. Форма, конфігурація та колір вікон мають підпорядковуватися загальній архітектурній концепції.

Конфігурація

Останнім часом спостерігається тенденція збільшення габаритних розмірів вікон у приватних будинках. Часто встановлюють панорамні вікна (від підлоги до стелі). З мінімальною кількістю імпостів (горизонтальних і вертикальних ділень вікна). Котедж з панорамними вікнами виглядає сучасно і пропускає максимальну кількість природного світла. При цьому потрібно не забувати про допустимі розміри вікон. В ідеалі висота цільного вікна не повинна перевищувати 2400мм, ширина того, що відкривається 900мм, глухого 1500мм. Якщо в проекті віконні прорізи виходять за ці розміри – необхідно вікно ділити горизонтальними або вертикальними імпостами. Або робити з кількох конструкцій.

Для того щоб Ваш будинок був оригінальним – є сенс придивитися до вікон нестандартної форми (круглим, трапецієподібним, трикутним). На даний момент профіль і фурнітура дозволяє робити не тільки глухі, а й вікна, що відчиняються практично будь-якої форми. Обов’язково, на що потрібно звернути увагу при виборі високих або широких вікон – це армуючий профіль… Для великих вікон армуючий профіль повинен бути товщиною не менше 2 мм і замкнутої (квадратної) форми.

Профіль

На склінні власного будинку не можна економити. Оскільки економія на вікнах спричинить за собою підвищені витрати на опаленні і кондиціонуванні. Ми рекомендуємо застосовувати профіля з монтажною глибиною не менше 70мм. Оптимальний варіант VEKA Softline. Ідеальний варіант – 6-ти камерний профіль VEKA Softline 82, з монтажною глибиною 82мм. Цей профіль не тільки ширше (дозволяє встановити більш широкий склопакет). А ще має додатковий (третій) контур ущільнення.

Колір

Стандартні вікна білого кольору в більшості випадків можуть вписатися в інтер’єр Вашого будинку, а можуть зруйнувати саму геніальну дизайнерську ідею. Для скління котеджів ми рекомендуємо використовувати кольорові (ламіновані) вікна, що імітують структуру або колір дерева. За допомогою ламінування можна вибрати безліч кольорів із запропонованої палітри. Останнім часом модна тенденція – це ламіновані вікна кольору антрацит (темно-сірі). Для того щоб трохи заощадити можна встановити вікна з одностороннім (зовнішнім) ламінуванням. Коли з боку кімнати вікно залишається білим, а з боку вулиці – кольоровим. Також радимо підбирати колір вікон під колір даху, щоб будинок виглядав гармонійно. Або підбирати контрастні поєднання віконних рам і стін.

Склопакет

Особливу увагу потрібно віднести вибору склопакета для вікон. Це той елемент, на якому взагалі не можна економити. У великому будинку вони виконують важливу функцію енергозбереження. Рекомендуємо встановлювати склопакети з максимальним коефіцієнтом опору теплопередачі (мінімум 0.75, в ідеалі вище 1), щоб мінімізувати втрати тепла. Однозначно варто вибирати двокамерні склопакети (3 стекла) з енергозберігаючим склом. Причому чим ширше склопакет –  краще (мінімум 40мм). На внутрішнє і зовнішнє скло наноситься спеціальне напилення, яке відбиває теплову енергію. Зовнішнє скло – мультифункціональний (Solar). Внутрішнє – енергозберігаюче (i-скло). Для поліпшення енергозберігаючих властивостей склопакета в нього встановлюються пластикові дистанційні рамки і закачується газ аргон.

Якщо Ви хочете поліпшити протизламність вікон – в склопакет потрібно встановити триплекс або ударостійке скло. Даний елемент істотно ускладнить проникнення грабіжників у будинок через розбите скло. Триплекс не розсипається, а тримається на пінці (аналог лобового скла автомобіля)

Фурнітура

Коли мова йде про котеджі, обов’язково необхідно подумати про безпеку. У цьому допоможе якісна фурнітура. У вікнах повинна бути встановлена ​​надійна німецька фурнітура Roto, Sigenia або Winkhaus. З максимальним класом протизламності. Різниця між стандартною фурнітурою і протизламною незначна (5-10 $) на вікні. Але через цю фурнітуру проникнути в будинок через вікно буде на порядок складніше і довше. Завдяки фурнітурі вікно може бути не тільки стандартним – поворотно-відкидним, а й розсувним. За допомогою системи Roto Patio вікна або двері можуть бути похило-зсувні або паралельно-зсувні. Такі системи дозволять заощадити простір і зробити стулки більшого розміру. Єдиний недолік таких систем – це вартість.

У дитячих кімнатах рекомендуємо встановити дитячі замки або ручки з ключем.

Додаткові елементи

Особливу увагу потрібно приділити таким елементам вікна, як декоративні або накладні шпроси (декоративні перегородки для склопакетів). Завдяки їм вікно буде виглядати більш оригінальним. Якщо вам хочеться зробити кімнату вашого котеджу незабутньою й індивідуальною – пропонуємо вітражне скло, яке не залишить Вас байдужими. Купуючи вітраж, ви отримуєте художній витвір, який перетворить будинок, виділить його серед оточуючих, підкреслить статус і тонкий смак власників.

Закінчений вигляд вікну додає підвіконня. Існує велика кількість підвіконь для вікон, які відрізняються не тільки малюнком і кольором, а й матеріалом виготовлення. А додатковий захист від сонця забезпечать жалюзі або тканинні ролети.

Щоб розрахувати точну вартість скління котеджів у Харкові або Харківській області, рекомендуємо звертатися до фахівців нашої компанії. Ми підберемо індивідуальне рішення і знайдемо оптимальний варіант скління вашого заміського будинку. Допоможемо підібрати вікна, які будуть ідеально вписуватися у загальне стильове рішення за формою, дизайном і кольором. Зробимо навіть не самий шикарний котедж стильним і гармонійним.

Наші роботи зі скління котеджів і заміських будинків: