Що робити якщо не закривається пластикове вікно

Сучасні металопластикові вікна повинні якісно виконувати свої функції протягом багатьох років. Як будь-який механізм вони вимагають за собою догляд і періодичне сервісне обслуговування. Але як показує практика, на це ніхто не звертає уваги. Тому вони можуть ламатися та виходити з ладу. Нижче описані частини поломки, які в більшості випадків можна усунути своїми руками.

Пластикове вікно відкрилося в двох положеннях (поворотному і відкидному одночасно), ручка не повертається і вікно не закривається

При цьому стулка бовтається на нижній петлі. Що робити? Як самостійно закрити пластикове вікно, яке відкрилося в двох положеннях?

Найголовніше – не панікувати. Нічого страшного не сталося. Швидше за все, закриваючи вікно яке було встановлено на провітрювання, Ви не притиснули стулку до рами, повернули ручку і вона не закрилася. У будь-якому випадку, якщо не докладати великі фізичні зусилля – зламати Ви нічого не зможете.

 • Підійдіть до вікна. Подивіться на торець стулки з боку ручки. Там на фурнітурі є виступаючий елемент (розташований трохи нижче ручки) – це блокіратор помилкового відкриття.
 • Верхній кут стулки з боку петель притисніть до рами.
 • Натисніть на фіксатор (притисніть до себе) і поверніть ручку в горизонтальне положення (таке, коли Ви відкриваєте вікно).
 • Закрийте стулку і поверніть ручку вертикально вниз.
блокиратор открывания

Для того щоб це більше не повторилося, завжди коли закриваєте вікно з положення провітрювання спочатку щільно притискайте верхню частину стулки до рами, а потім повертайте ручку. От і все…

Вікно не закривається, не виходить притиснути щільно стулку до рами з боку ручки

Таке відбувається, якщо на стулці розташована додаткова пластикова водовідвідні планка або потрапив сторонній предмет. Дуже часто, під час миття вікон зміщують цю планку або в одну, або в іншу сторону.

водоотталкивающая-планка
 • Відкрийте створу і подивіться, чи встановлена ​​на ній аналогічна водовідвідна планка.
 • Якщо так, спробуйте змістити її вліво або вправо (вона повинна бути встановлена ​​по центру)
 • Якщо немає, спробуйте уважно подивитися, може просто на раму потрапив якийсь сторонній предмет.
 • Приберіть його і закрийте вікно.

Вікно туго відкривається або закривається

 • Якщо після установки вікон такої проблеми з самого початку не було, швидше за все, це пов’язано з провисання стулки. У 90% випадках це можна усунути самостійно за допомогою регулювального ключа. Як це зробити, детально описано в статті «Регулювання вікон».
 • Якщо ця проблема виникла практично відразу після установки – це означає що вікно встановлено неправильно або порушена його геометрія. У таких випадках потрібно звернутися в фірму, яка здійснювала монтаж, і пред’явити свої претензії. За законодавством вони повинні їх усунути.
 • Як варіант, подивіться – чи не забита фурнітура пилом або залишками штукатурки. Якщо так, то ретельно її почистіть, і обов’язково змастіть всі рухомі елементи машинним маслом.

Ручка повертається, але при цьому вікно не відкривається або не закривається

До цього, швидше за все вікно туго відкривалося і закривалося. Ручка проверталася із зусиллям або були чутні скрипи фурнітури. У цьому випадку можливі дві причини: зламалася ручка або вийшла з ладу фурнітура вікна.

ручка-на-окно
 • Поверніть ручку в горизонтальне положення. Потягніть на себе і поверніть на 90  ͦ. Пластикову заглушку, яка знаходиться біля основи ручки. Відкрутіть два гвинти, якими кріпиться ручка. І дістаньте ручку.
 • Подивіться уважно на ручку, ціла чи вона, чи немає на ній тріщин.
 • Якщо ви помітили, що ручка зламалася – замініть її на нову. (Нова ручка коштує близько 2 $).
 • Якщо явних дефектів Ви не виявили, спробуйте зняти ручку з іншого вікна і встановити на це.
 • Якщо ручка повертається, але фурнітура не рухається і вікно не відкривається або не закривається. Це говорить про те, що фурнітура вийшла з ладу. У цьому випадку краще звернутися до фахівців, так як існує безліч нюансів і самостійно складно замінити поламаний елемент фурнітури.

У будь-якому випадку, якщо у Вас щось не виходить – зв’яжіться з нами і наші досвідчені майстри оперативно усунуть будь-яку проблему або поломку пов’язану з пластиковими вікнами. Крім установки нових виробів ми більше 15 років робимо ремонт пластикових вікон у Харкові. Знаємо як, і вміємо це робити якісно, ​​оперативно та з гарантією.