Чим відрізняється балкон від лоджії

Рама на балкон Жилстрой-2 Харьков

У більшості багатоповерхових будинків є додатковий простір до житлового приміщення, яким є балкон або лоджія. У даній статті спробуємо розібратися, чим відрізняються балкон і лоджія.Та які будівельні норми застосовуються до цих приміщень.

Взагалі, для багатьох власників квартир немає особливої ​​різниці між балконом і лоджією. Тому вони можуть плутати два цих поняття. Але, якщо ви вирішили засклити Ваш балкон або лоджію або облагородити цю частину вашого приміщення, то може виникнути питання, як правильно називається ця частина приміщення? Це необхідно для того, щоб зрозуміти, яких будівельних норм потрібно дотримуватися у Вашому випадку.

балкон или лоджия

У чому різниця між балконом і лоджією?

Згідно будівельних норм:

Балкон – це виступаюча з площини стіни фасаду огороджений майданчик, що служить для відпочинку влітку або для посилення архітектурної виразності будівлі.

Лоджія – перекрите і огороджене в плані з трьох боків (або з двох сторін – при кутовому розташуванні) приміщення, відкрите для зовнішнього простору або засклене, що служить для відпочинку влітку.

Простіше кажучи, балкон виступає за межі стін будівлі, а лоджія – «втоплена» всередину будинку.

Для чого призначені лоджія і балкон?

Відкриті (не засклені) балкон і лоджія були придумані, перш за все, для того, щоб дати можливість бувати на свіжому повітрі мешканцям багатоквартирних будинків. І мати можливість насолодитися навколишнім видом. Закриті (засклені) – призначені для поліпшення енергозберігаючих характеристик приміщення. Причому не тільки в холодну пору року, коли потрібно зберегти тепло. Але і влітку, для перешкоди проникнення жарких сонячних променів у кімнату. Одним із призначень цих приміщень – є пожежна безпека. За пожежними нормами, багатоповерхові будинки вище 4-5 поверхів обов’язково повинні бути обладнані балконами або лоджіями, де у разі пожежі мешканці на час можуть сховатися від полум’я. У будинках висотою 3-5 поверхів повинно бути не менше двох аварійних (евакуаційних) виходів, одним із яких вважається балкон (виняток – квартири з великими панорамними вікнами).

Тим часом, дуже багато мешканців нашої країни використовують додаткову площу своєї квартири не за призначенням – перетворюють її в повноцінну житлову зону або влаштовують на ній комору. Для цього лоджії і балкони склять і утеплюють, а також роблять внутрішню обробку.

лоджия
ЛОДЖIЯ
Балкон
БАЛКОН

Що краще – балкон або лоджія?

Лоджія вважається більш комфортним простором, і вона тепліше. Однак балкон дозволяє розширити огляд.

Так як лоджії примикають до фасаду будинку двома або трьома стінами – вони краще витримують додаткове навантаження таке, як: важке скління, обробку та меблі. Балкон у цьому відношенні вважається менш надійним. Хоча, за сучасними будівельними нормами вони повинні витримувати однакове навантаження – 250 кг на 1 кв. м.

Якщо ви бажаєте створити нову житлову зону – краще лоджія, її простіше зробити теплішою. Найчастіше в сучасних новобудовах лоджії засклені. Але, в основному, застосовується холодне скління. Для створення теплої житлової зони доведеться встановлювати заново теплі вікна або хоча б склопакети. У нових будинках балкони не засклені, і за будівельних норм (яких практично ніхто не дотримується) – проект скління балкона необхідно погоджувати в наглядових органах. Згідно цих норм, висота огорожі балкона повинна бути не менше 1,2 м і виконана з негорючих матеріалів. При цьому огорожі повинні бути безперервними, обладнані поручнями і розраховані на сприйняття горизонтальних навантажень не менше 0,3 кН / м.

Лоджия Жилстрой-1 Мира

Як впливає наявність балкона або лоджії на ціну житла в новому будинку?

Площа балкона або лоджії завжди враховується при розрахунку загальної площі, згідно з якою розраховується вартість житла. Для балкона використовується понижуючий коефіцієнт 0,3 від вартості квадратного метра. Для лоджії цей коефіцієнт складе 0,5. Відповідно для розрахунку загальної площі квартири – потрібно ширину балкона або лоджії помножити на довжину і на 0,3 або 0,5 і додати це значення до площі інших приміщень. Якщо помножити отримане число на вартість квадратного метра житла – Ви отримаєте загальну вартість квартири.