Чи потрібно міняти вікна в новобудові?

окна в новострое

В’їжджаючи в нову квартиру, розташовану в нещодавно зведеному багатоповерховому будинку, ви отримуєте так звану порожню «коробку». В якій установлені вікна, вхідні (тимчасові) двері, підведена електрика та опалення. На справді це не так вже й погано, так як нова квартира швидше за все дістається вам відносно за мінімальною вартістю. І в ній ви зможете зробити ремонт, який самі забажаєте, не переробляючи недоліки від попередніх мешканців.

Що робити з тим, що дісталося вам разом із «коробкою»? Якщо вхідні двері звичайно потрібно замінити та встановити нові – надійні, стильні та теплі. Так от з приводу нових вікон – однозначної відповіді немає …

У цій статті розглянемо моменти, коли замінити вікна від забудовника потрібно обов’язково, а коли можна обійтися переустановленням, ремонтом або модернізацією конструкцій для додання належного вигляду і необхідних характеристик.

Ми живемо в такий час, коли порядність відходить на другий план, а на першому місці йде жадібність і бажання отримати максимальний прибуток. Це також стосується практично всіх забудовників нових будинків. Які намагаються економити практично на всьому (матеріали, роботи, ін). Простий доказ цьому –  кількість паркувальних місць біля вашого будинку (в кращому випадку одне місце на дві – три квартири). Банальна економія коштів призводить до того, що якість пластикових вікон залишає бажати кращого.

окна в новострое

Прагнучи здешевити вартість квадратного метра житла, забудовник установлює вікна з мінімальною комплектацією, які часто не відповідають будівельним нормам. Окрема історія – монтаж.

Установлюючи кілька сотень пластикових вікон за невеликий проміжок часу, забудовник діє за шаблоном, не враховує індивідуальні особливості кожного приміщення. Дуже часто нехтує навіть елементарними вимогами, що пред’являються до монтажу. Дуже рідко, коли можна побачити в новобудові правильний монтаж із застосуванням ПСУЛ і пароізоляційних стрічок.

Як самостійно визначити потрібно міняти вікна від забудовника чи ні?

Профіль

Згідно будівельних норм, коефіцієнт опору теплопередачі нового вікна має бути не менше 0.75Вт ⁰С / м . Цим нормам відповідають 5-ти камерні профілі товщиною 70мм. Просто візьміть лінійку або рулетку, відкрийте вікно і заміряйте товщину рами або стулки. Також зверніть увагу на те, щоб на профілі не було подряпин і порушення геометрії. Подивіться на стики складових частин, вони, в ідеалі, повинні бути максимально щільними і практично непомітними. Зовсім невеликі проміжки можна замазати силіконовим герметиком. Якщо товщина профілю менше 70мм., на ньому є глибокі подряпини або він деформований – вікно краще замінити. Зверніть увагу на наклейки на профілі, якісні німецькі профілю класу А – це: VEKA, REHAU, SALAMANDER, KÖMMERLING. Решта – швидше за все класу В, у них тонша товщина стінок і вони менш надійні. На стандартних вікнах це практично ніяк не відображається, а ось із великими (такими, як балконні двері) у подальшому можуть виникнути проблеми.

ширина профиля
Ширина профілю повинна бути не менше 70мм

Склопакет

Однокамерний склопакет (2скла) однозначно підлягає заміні. Він не врятує вас від зимових морозів, плюс буде служити причиною постійного утворення конденсату на поверхні скла. Це спричинить за собою стандартні проблеми – холод, цвіль, грибок, калюжі на підвіконні. Виняток – холодні приміщення, такі як балкон або лоджія. Так само однокамерний склопакет можна залишити на балконному блоці, якщо в подальшому Ви плануєте засклити балкон або лоджію, на яку він виходить. Чим товще склопакет –  тим краще, ідеальний варіант від 40мм. Завдяки наклейці на склопакеті можна зрозуміти його товщину і яке скло в ньому встановлено. Дуже добре, якщо в склопакетах установлено енергозберігаюче скло. Простий спосіб як перевірити кількість скла  в склопакеті і чи є в ньому енергозберігаюче скло. Для цього до склопакету потрібно піднести запальничку, кількість відображених вогників буде відповідати кількості скла в склопакеті. Один із відображених вогників більш насиченого кольору буде свідчити про те, що це енергозберігаюче скло.

количество стекол в окне
За кількістю відображених вогників – чітко видно, що в вікні встановлений склопакет з 3-а стеклами
У цьому склопакеті встановлено 2 скла, його однозначно потрібно замінити!

Фурнітура

Якісне вікно повинно нормально відкриватися і закриватися, бути герметичним. Якщо вікно затирає, клинить, з нього дме або при повороті ручки Ви чуєте скрипи або хрускоти. Є сенс задуматися про заміну цього вікна, тому що в подальшому швидше за все буде ще гірше. Усе залежить від фурнітури, якості збірки та габаритних розмірів стулки. Якщо відкрити вікно і подивитися на написи на фурнітурі, можна зрозуміти хто її виготовив. Якісна надійна фурнітура – це Roto, Siegenia, WinkHaus. Решта будуть класом нижче і менш надійними. Стулки шириною більше 800мм і висотою 2300мм у  стандартному виконанні можуть провисати. У такі стулки спочатку необхідно встановлювати посилені профілі та фурнітуру (забудовники цього не роблять).

Фурнитура Roto и Siegenia
Siegenia або Roto – надійна німецька фурнітура

Монтаж

Якщо у Вас є рівень, перевірте, як установлено вікно. Або попросіть виконроба, який буде робити ремонт, щоб він це зробив за вас. Вікно має бути встановлено за рівнем у всіх площинах і мати не менше 8 точок кріплення (при стандартних розмірах). Якщо воно встановлено навіть із невеликим перекосом – нормально працювати воно не буде. Тим же рівнем можна перевірити, чи не вигнута рама або стулка. Між рівнем і профілем не повинно бути зазорів по всій площині. Зверніть увагу на монтажний шов, він повинен бути однорідним і не просвічуватися. Якщо щось не так, то вікно можна перевстановити або замінити.

Балконный блок Жилстрой-1
Монтаж не відповідає будівельним нормам

Що робити з вікнами в новобудові?

Якби ви запитали, що робити з вікнами 5 років тому,  ми однозначно б відповіли – міняти. То зараз тут спірне питання, багато забудовників стали більше уваги приділяти якості вікнам, які встановлюються.

Не будемо стверджувати, що всі забудовники однакові, й абсолютно в усіх квартирах у новобудовах пластикові вікна необхідно негайно замінити на нові. Повірте, нашому досвіду, випадки, коли встановлюють нові ПВХ вікна замість вікон від забудовника відбуваються досить часто. Як показує практика, в новобудові економ-класу – бажано міняти або частково переробляти. В іншому випадку є ймовірність продування і промерзання, тому що часто встановлюють однокамерні склопакети. Бюджетний профіль і фурнітуру. Якщо будинок класом вище – цілком можна залишити вікна від забудовника.

Деякі недоліки можна спробувати виправити без заміни вікон: ремонт, модернізація та заміна деяких елементів зараз дуже поширені послуги. Все залежить від того, на чому ж все-таки заощадив забудовник. Для отримання точної відповіді краще звернутися до фахівців, які вам точно підкажуть, що робити саме у вашому випадку.

Так все ж, як правильно вчинити?

  1. Спробуйте самостійно визначити, в якому стані ваші вікна.
  2. Викличте майстра, який точно підкаже, що і як робити.
  3. Поспілкуйтеся з сусідами по дому, дізнайтеся, що вони зробили з вікнами в своїй квартирі.
  4. Якщо ви не поспішайте з ремонтом, спробуйте перезимувати з цими вікнами і подивитися, як вони себе будуть вести взимку і восени.

 Не заощаджуйте на Вашому комфорті, здоров’ї і безпеці. Кошти, витрачені на установку нових вікон із часом, окупляться, особливо в будинках із індивідуальними лічильниками тепла.

Зв’яжіться із нами, та наші фахівці оцінять стан Ваших вікон, підкажуть як краще вчинити саме у Вашому випадку. При необхідності зроблять ремонт, регулювання, заміну склопакетів або вікон цілком. Правильний монтаж і установку додаткових елементів (підвіконня, відливи, москітні сітки, жалюзі, тканинні ролети та ін.)